Publikácie

 
 

 

ZEMĚ KANIBALŮ

 
(Carcosa, 2020)
 
 

Autor Bestie a Oni se teď českým čtenářům představuje svým debutovým románem, který na Slovensku vyšel v roce 2016 a svým nekompromisním podáním vyvolal značný rozruch. Jde o syrové dílo, které je jak poctou béčkovým filmovým hororům z osmdesátých let, tak sondou do myslí mladých Středoevropanů konfrontovaných s ryzím divošstvím.

KOUPIT ZDE

 


 
 
 
 
 
 
 

BESTIE

 
(Carcosa, 2020)
 

Vraždy.
Vždy to začíná vraždami.
A někdy to jimi i končí…
Podunajská nížina na jihu Slovenska bývala klidným místem pro život, dokud v rychlíku na trati Košice – Bratislava průvodčí neobjevil zohavená těla dvou mrtvých studentek. Bezradná policie nemá jedinou stopu a nemá ani tušení, že pachatelem není obyčejný vrah…Narazila totiž na Bestii.Bestii v lidské kůži.
Mezitím se skupinka gymnazistů z okresního města Komárno potýká se svými každodenními starostmi, školou a zlomenými srdci… O několik stovek kilometrů dál se válečný veterán zotavuje z mozkové příhody a balí přitom zdravotní sestřičky…
Jejich osudy se brzy protnou.
A bude to bolet.
Protože Bestie kuje pikle.
A ve sklepě ukrývá hrůzné tajemství.
Bestie je příběh volně inspirovaný skutečným vrahem z období socialistického Československa. Za své děsivé činy byl Štefan Svitek odsouzen k trestu smrti a nakonec byl i popraven (byť podle některých hlasů unikl a dodnes se úspěšně skrývá před rukou zákona…). Kniha se zabývá zkoumáním lidské mysli a v literární podobě pátrá po příčinách, kvůli nimž může z běžného tichého dítěte vyrůst lidská bestie.

 
 
 

ONI

(Carcosa, 2019)
 

Po stopách legendy strašidelného lesa

Na jihu České republiky se prostírá Branišovský les, místo opředené mnoha děsivými legendami. Podle některých obyvatel nedalekých obcí v něm straší přízrak muže v tmavém kabátě, jiní šeptem mluví o červených očích vznášejících se ve tmě… V minulosti se v areálu tamější vojenské základny bez zjevného důvodu postříleli členové hlídky a mimoto v srdci lesa roste strom oběšenců – podobný těm, které lze nalézt v neblaze proslulé japonské Aokigahaře.

A je toho ještě víc…

Jednoho jarního dne se do Branišova vydává na víkendový teambuilding skupinka slovenských bankovních úředníků. Shodou okolností se ve stejné době les chystá navštívit i uznávaný, leč neurotický profesor literatury se svou dospívající dcerou a dva narkomani s černou filozofickou duší… A každý z nich si přináší svá tajemství, touhy i komplexy.

Úděsná tajemství však ukrývá i Branišovský les…

 

 

DOM 490

Psychologický triler s výraznými prvkami hororu

(Artis Omnis, 2018)
 

Príbeh, z ktorého tuhne krv v žilách! Román v štýle filmov Amityville Horror, Paranormal Activity a kníh Žiarenie Exorcista.

Zuzana už dávno vedela, aký zavádzajúci je pojem „materská dovolenka“. Akáže dovolenka! Byť doma s deťmi sama, to nemá s oddychom nič spoločné. Je to robota, dokonca viac než to. Hotová rehoľa. Najmä keď sa vám muž túla po Slovensku a vy ste na všetko sama. Je to o nervy. Je to akoby vás spúšťali do studenej čiernej jamy, čoraz hlbšie a hlbšie a vy si idete pľúca vykričať, no nikto nepočúva...

Ju trápi materstvo, on sa neúspešne borí s novým románom. No problémy, o akých sa im ani nesnívalo, ešte len prídu... Spisovateľ Martin Lutziak sa s manželkou Zuzanou a dvoma malými deťmi presťahuje z rušnej Nitry do nenápadnej stredoslovenskej obce Kriváň. Manželom neprekáža, že v ich novom príbytku kedysi umreli štyria ľudia – z duchárskych historiek predsa dávno vyrástli. Sotva sa však do domu nasťahujú, začnú sa diať zvláštne veci. Prebúdzajú sa tiene minulosti, ktoré mali ostať navždy pochované. A život mladej rodiny už nikdy viac nebude ako predtým...

 

Na Dušičky zomrieš (Young Adult Horror Story)

(2018, Vydavateľstvo Hydra)

 

Napínavý príbeh o priateľstve a zrade, odvekom Zle, rodinných putách a nečistej láske vás vtiahne a nepustí!

 

Na Dušičky roku 1999 otrasie ospalým západoslovenským mestečkom brutálna vražda štvorčlennej rodiny. Nepravdepodobný páchateľ je prichytený a zatknutý na mieste činu a neskôr umiestnený do psychiatrickej liečebne.

O sedemnásť rokov neskôr sa stredoškoláčka Lucia Lou Šestáková snaží vyrovnať so svetom, strasťami dospievania i vlastnou zložitou povahou. Akoby nestačilo, že sa beznádejne zamilovala do nového spolužiaka Adama, ešte sa aj v mestečku objavuje záhadný stalker a dievča musí čeliť smrteľnému nebezpečenstvu...
 

Knihu dostanete napríklad TU.

 

 

 

 

KONTAKT: Záhuba prichádza z nebies

(2017, Vydavateľstvo Hydra)

Druhá kniha z pripravovanej voľnej "cestovateľskej trilógie".

 

Čítať túto knihu je lepšie než pozerať film...
Pokiaľ máte dostatočne pevné nervy!


Mladá univerzitná absolventka Mary, ešte len hľadajúca svoje miesto v živote, prichádza s päticou priateľov na horskú chatu v Strážovských vrchoch na Hornej Nitre. Chcú sa poriadne odviazať, zabudnúť na každodenný stres a užiť si augustový víkend. Náladu im nemôže pokaziť ani podozrivo nevrlé správanie obyvateľov dedinky na úpätí kopca, ani nečakané zhoršenie počasia.
Potom však natrafia na havarované mimozemské plavidlo, ktorého osadenstvo je stále nažive...
A rozhodne nemá priateľské úmysly.

 

Knihu dostanete napríklad TU.

 

 

Krajina kanibalov

(2016, vydavateľstvo Hydra)

Debutový román.

 

Napínavý triler z prostredia exotickej Amazónie o skupine slovenských študentov, ktorých pohodový výlet sa nečakane zmení na nočnú moru. Román, aký by napísal Jack Ketchum (Po sezoně, Dívka od vedle), keby mu našepkával filmový režisér Eli Roth (Green Inferno, Hostel).


"Perfektní horror se vším všudy. Zajímaví hrdinové, jejich proměna v šokujících podmínkách, vše šlape, jak má. Příběh je ozvláštněn nadpřirozenem i osudovostí."

- Kristína Haidingerová, spisovateľka


Knihu dostanete napr. na www.martinus.sk/?uItem=246116

V ČR distribuuje PEMIC.

 

 

 

Z temnôt

(zbierka stoslovných hororov)

 

Maskovaný maniak vyčíňa na odľahlej horskej chate...

Prastaré bytosti sa chystajú vyliezť zo svojich dier...

Po hladine rieky sa plaví záhadná škvrna...

Klauni nie sú tým, čím sa zdajú byť...

To je len zlomok strašidelných príbehov, ktoré nájdete v elektronickej zbierke Z temnôt.

ČÍTAJTE ZADARMO TU:
https://www.vydavatelstvohydra.sk/w_data/produkt/doc/z_temnot_pribehy_na_.pdf

 

 

 

 

01-12-2017 vyšla sbírka povídek VE ŠPATNÝ ČAS NA ŠPATNÉM MÍSTĚ: aneb výbor toho nejlepšího, co vás může potkat v hororu! Autoři extrémní literatury z Čech a Slovenska spojili své síly a poslali své hrdiny a hrdinky do nerovného boje s nešťastnými náhodami. Co pěkného se na ně a na vás chystá? Temnota, hrůza, napětí, erotika i záhrobní humor. Třináct autorů, třináct ilustrací, třináct příběhů, které by se nestaly, kdyby některý z nešťastníků nebyl tam, kde neměl zrovna ve chvíli, kdy se to hodilo nejméně.
Objednat ji můžete zde: https://netopejr.cz/item.php?id=1512200491

 

Autoři: Vladimír Zábrodský, Kristina Haidingerová, Ivan Kučera, Jiří Šedý, Mark E. Pocha, Dominik Rover Fiala, Petr Boček, Martin Štefko, Honza Vojtíšek, Diuk, Hanina Veselá, Roman Bílek, Svatopluk Doseděl / Obálka: Kristina Haidingerová, Miroslav Bula / Ilustrace: Vladimír Zábrodský, Kristina Haidingerová, Filip Bandurčin, Zdeněk Svoboda, Martin Cuco Luciak, Sandro Dragoj, Denisa a Daniela Ponomarevovy, Adam Kubík, Helena Štěpánová, Monika F Gerbera, Štěpánka Pavlíková, Lukáš Divácký, Petra Kulagová / Stran: 272 / Formát: 10,4x17,4 / Paperback ISBN 978-80-88225-07-2

 

 

 

 

 

 

Píseň mrtvých (PEVNOST 02/2017)

 

Februárové vydanie PEVNOSTi sa zameralo na ZOMBIE...
A prináša aj epochálnu poviedku na túto tému!

Akčnú fantasy, v ktorej sú živí mŕtvi zobrazení ako obete veľkej genocídy na spôsob nemeckých vyhladzovacích táborov z polovice minulého storočia. Ale len do chvíle, kým...

To už sa dočítate v časopise.

 

PS: Poviedka je českým prekladom rovnomenného textu z antológie Zombie apokalypsa

 

 

 

 

Pusť mě ven!

(in: Howard 24/2017)

Prvá poviedka v mojom krátkom krásnom živote hororového autora, ktorú sme stvorili "tandemovým písaním". Presnejšie, stvoril ju Honza Vojtíšek, český hororový guru na základe môjho nápadu o démonom posadnutom prsnom implantáte. Áno, znie to bizarne - lebo to JE bizarné!

Poviedka je v českom jazyku a môžete si ju stiahnuť ZADARMO spolu s časopisom Howard na tomto linku.

 

 

 

 

 

 

Pieseň mŕtvych

(in: Zombie Apokalypsa, 2016, vydavateľstvo Hydra)

 

Sú mŕtvi, sú hladní a idú si po vás! 15 známych českých a slovenských autorov zhromaždilo svojich živých mŕtvych v poviedkach odohrávajúcich sa vo fantazijných svetoch i v realite, ktorá môže byť desivejšia než ten najhrôzostrašnejší výmysel. Ilustrované majstrami ako: Martin Cuco Luciak, Erika Kubíčková, Nikola Danišová, Jakub Šimjak, Michal Řezníček, František Guderna, Filip Bandurčin.

Knižku som zostavil a prispel som do nej poviedkou o zombie holokauste, kde sú živí mŕtvi viac obeťami než agresormi...

 

Pozn.: Pri výrobe tejto knihy nebolo ublížené žiadnej zombii.

 

 

 

 

STO HORORŮ VE STO SLOVECH

 

(2016, vyd. Netopejr)

 

Sbírka hororových příběhů. Jedenáct lidí (Devět samostatných autorů: Adela Blažek Hrivnáková, Roman Bílek, Martin Štefko, Mark E. Pocha, Diuk, Jiří Šedý, Kristina Haidingerová, Honza Vojtíšek, Josef Blažek a jedna autorská dvojice: Petr Boček a Miloslav Zubík) sepsalo sto hororových příběhů. Sto záchvěvů strachu, z nichž každý je nacpaný do pouhé stovky slov! Jejich tvůrci totiž počítají s tím, že je tak přečtete dřív, než vám dojde, jaké hrozné chyby se tím dopouštíte. No, a pak už bude pozdě – svými zuby a drápy budou zaseklé do vašeho podvědomí, odkud vás budou strašit… už navždy.

 

(oficiálna anotácia)

 

 

 

Majú vlastne veľryby penisy?

(in: Muži vs. Ženy, Elist 2017)

 

Ženy verzus muži. Oni z Marsu, ony z Venuše. Spojili sa a vytvorili unikátnu zbierku poviedok. Každá z nich je iná. Sú šokujúce, ale aj romantické, drsné, s hriešnou dávkou erotiky, no aj s odkazom na zamyslenie. Nechajte sa vtiahnuť do sveta štrnástich poviedok mužsko-ženského sveta, ktorý nám vie všetkým niečo dať. Od prvej po poslednú stranu sa ponorte do fascinujúcich príbehov a odhaľte potenciál autorov, ktorí vám v poviedkach ponúkajú kúsok svojho vlastného sveta. V zbierke nájdete poviedky štrnástich autorov. Sedem žien a sedem mužov :Maria Corvus, Emily D.Beňová, Monika Wurm, Gabrielle Bernátová, Adriana Gregorová, Kristína Pavelková, Leila A., Mark E. Pocha, Vojtech Beniczky, Peter Debnár, Marek Zákopčan, Tomáš Beník, Juraj Thal,Roman Horňák

 

(oficiálna anotácia)

 

 

 

Trýznivá hrôza útočí 

(niekoľko poznámok na obhajobu marginálneho žánra)

Non-fiction

In: VinLit 02/2017

 

Krátka esej na tému torture porn vo svetovej a domácej literatúre.

Časopis aj s textom voľne na stiahnutie TU.

 

 

 

 

 

 

Letná škola (Jupiter 9/2015)

 

Nekompromisná poviedka zo stredoškolských lavíc.
Koniec roka je na spadnutie, blíži sa okamih posledného zvonenia. Ešte predtým, než sa študenti rozutekajú na plážové kúpaliská, však musia absolvovať poslednú triednicku hodinu. S profesorkou, ktorú nie náhodou všetci volajú Dračica. Aké prekvapenie si pre žiakov schovala na poslednú chvíľu?
Alebo prekvapia žiaci JU?

Čítajte, sťahujte zadarmo tu:
www.martinus.sk/?uItem=229079

 

 

 

 


Sběratelé mrtvých (PEVNOST 02/2016)

 

Hororový underground (z)vracia úder!

V aktuálnom čísle českej PEVNOSTi (02/2016) nájdete moju poviedku Zberatelia mŕtvych. Toho času sa umiestnila vo finále literárnej súťaže Vidoucí a vyrozprával som v nej príbeh tajomného Pustovníka, ostrieľaného lovca trofejí vo svete po apokalypse.

Takže kto má rád atmosferické krutosti a temné prekvapenia, nech sa páči, smelo do toho.


 

 

 

 

 

 

 

Invázia S. R. (komiks)

Napísal som scenár k jednostranovej komiksovej anekdote s bizarno scifoidným námetom o útoku lietajúcich mimozemských plechových vagín na našu malú krajinku. Vizuálne stvárnil Martin Cuco Luciak. Nájdete v zborníku Bubblegun 9.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polnočné rendezvous (2015)

 

Vydavateľstvo Hydra prináša na zimné sviatky zbierku vtipných, humorných i čiernohumorných poviedok českých a slovenských autorov, a mne sa dostalo cti prispieť svojou čiernou troškou do mlyna. Poviedka Polnočné rendezvous je o dvojici sexuálnych deviantov a jednej mŕtvole. Treba k tomu ešte niečo dodať?
Asi len toľko, že je to znova jeden z pravých epochálnych textov (kde pointu tušíte od začiatku, ale na ceste k nej z vás vytrasiem dušu!) určených pre veľmi, veľmi silné žalúdky...

 

 

 

 

 

 

 

 

Diablova diera (Fantázia 2015)Zborník víťazných prác najprestížnejšej slovenskej súťaže literárnej fantastiky obsahuje aj moju mysterióznu detektívku s veľavravným názvom (a nie, nie je to o čertovej análnej trubici...). Dej vychádza z predpokladu, že 99% nadprirodzených javov má prirodzené vysvetlenie - ale niekto sa musí postarať o ten zvyšok.
A tak tu máme dvojicu vyšetrovateľov "neobvyklých okolností", ktorí sa jednej studenej daždivej noci zapletú do nebezpečnej hry éterických bytostí v opustenom panskom sídle hlboko v slovenských lesoch.

Poviedka je súčasťou väčšieho cyklu, z ktorého raz možno vznikne román.

Zborník s touto mrazivou ochutnávkou zatiaľ dostanete v každom dobrom kníhkupectve.

 

 

 

 

 

 

 

Môj kamarát (Lemurie 23/2015)V českom elektronickom časopise Lemurie bola prijatá - a v najnovšom čísle vydaná - epochálna poviedka Môj kamarát. Pozor, za nenápadným názvom sa skrýva dotyk vesmírneho Zla! Pohráva sa totiž s myšlienkou lovecraftových fantázií... ibaže odohrávajúcich sa na slovenskom vidieku.

"V rubrice napětí na vás čeká samozřejmě čistokrevný horor z pera mnohým z vás již známého autora Marka E. Pochy, který přeložila ze slovenštiny šéfredaktorka Scarlett Rauschgoldová. Jeho zdánlivě nevinným názvem se ovšem rozhodně nenechte zmást!"

(anotácia)

 

Časopis plný ďalších poviedok a iných literárnych útvarov rôznych žánrov nájdete tu:
www.lemurie.eu/e-shop/33-lemurie-2014-23.html

 

 

 

 

 

Prognóza redundancie (XB1, 3/2015)


A je to tu zas! Epochálny des dostal priestor v kultovom domácom SF časáku XB1!

V krátkej poviedke Prognóza redundancie sa dočítate o dvojici vyspelých androidov, ktorí sprevádzajú slovenské rodiny pri ich odchode na večnosť a filozofujú pritom o podstate existencie (alebo o niečom podobnom). Pokojná diskusia však naberie nečakaný smer, keď...
A ďalej si to už prečítajte sami.


Čaká vás komorné hororové scifi; zážitok podobný ako dostať remeňom po zadku!


 

 

 

 

 

 

 

NA HROBY: Poviedky o živote, smrti

a krehkej hranici, ktorá ich rozdeľuje

(2014)

Kniha bola nominovaná na Cenu Akademie SFFH v kategórii Najlepšie fantasy/horor za rok 2014

Antológia českých a slovenských poviedok o umieraní, o smrti a o balansovaní na hranici života a smrti. Hrdinovia poviedok hrajú podivné hry, víťazia, podvádzajú a sú podvedení, lebo „zubatá“ má morbídny zmysel pre humor.

Poviedky:

Máme to v krvi - Hanina Veselá, Manifest - Janko Iša, Přání smrti - Honza Vojtíšek, Freska - Katarína Soyka, Ex Luna, annihilatio - Jan Kotouč, Trochu jiná smrt - Petra Slováková, Strýček - Josef Horký, Mladuchy na zabitie - Lenona Štiblaríková, Strážcovia galaxie - Mark E. Pocha, Drabble Mix - Jiří W. Procházka. Doslov - Dušan D. Fabian.

 

(viac info na www.vydavatelstvohydra.sk)

 

 

 

 

Kniha bolesti

(2013)

 

Povídky v této knize spojuje jeden ústřední motiv – bolest. Bolest, ať už tělesná nebo duševní, je zároveň ústředním motivem našeho života. Ten se odehrává ve stínu utrpení; ať už tajemně tichého, anebo mučivě burácejícího. Hrdinové příběhů v této knize by o tom mohli vyprávět.

Sám si ty příběhy poslechneš, milý čtenáři, ale jen pod podmínkou, že se odvážíš obrátit list a vstoupit na území, kde krutě vládne bolest a hrůza. Na cestu tě vyprovodí Martin Moudrý, Jiří W. Procházka, Dušan D. Fabian, Hanina Veselá, Marja Holecyová, Milan Petrák, František Jirka, Janko Iša, Anna Šochová, Daniel Tučka a Mark E.Pocha, který knihu taky sestavil.

 

https://www.martinus.sk/?uItem=156803

https://www.brloh.sk/knihy/horor/kniha-bolesti.html?page_id=123243

 

 

 

* * *

 

Fantastická 55

328 strán, 14 ilustrácií, 55 autorov a zrodila sa zbierka (mikro)poviedok. Mám tu dva kúsky, Otcovu rolu a Vec pod posteľou. Zimomriavkové ilustrácie k nim dodal Martin Cuco Luciak.

 

https://www.vydavatelstvohydra.sk/item1a24sk

 

 

 

 

 

 

*  *  *

A bude hůř!

(v spoluautorstve s Martinom Moudrým, autorom Grafomága a Temných zábleskov)

 

  Poviedky tak drsné, že ich musel prekladať slepý chlapec!
  Agent ÚVKSČ, pre ktorého sú kvantové časopriestory denným chlebíkom...
  Šikanovaný chlapec dostane netradičného domáceho maznáčika...
  Zvyšky ľudstva bojujú o prežite po globálnej apokalypse...
  Je lepšia smrť alebo šialenstvo?

 

 Kúpte si túto knihu! Zaslúžite si to.

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

PEVNOST 02/2014

 Februárová Pevnost a v nej epochálna, ultradrsná a supersexi poviedka Necestuj tím vlakem (o výborný český preklad sa postarala láskavá Lucka Kurdiovská). Je to zdanlivo krutý príbeh jedného zvláštneho muža, cestujúceho nočnými vlakmi, no za tým sa v druhom pláne ukrýva sociálna kritika spolu s vyzdvihnutím významu čistého priateľstva a kolegiality v tejto zhubnej, komerčne orientovanej spoločnosti.

Ale hlavné sú aj tak tie očné gule, čo tam lietajú.

Cesta nočným vlakom už nikdy nebude ako predtým!

 

Z postrehu Jana Nohovca, redaktora webu Fantasya:

"Všechny tři únorové povídky jsou krátké texty s dějem, který by se dal shrnout v rámci jedné věty. To ale nemění nic na tom, že jsou pekelně zábavné, protože všechny svorně sází na tzv. co-jsem-to-sakra-právě-přečetl-za-geniální-blábol efekt. Nejsilněji mezi nimi vystupuje fantaskní příběh Necestuj tím vlakem od Marka E. Pochy, kde sice pointu tak nějak čekáte už jen kvůli autorově reputaci, stejně vás ale překvapí."

(Celý článok tu: https://fantasya.cz/clanek/unorova-pevnost-nastoli-poradek-v-ulicich-i-na-policich)

 

Z recenzie časopisu na fantasyplanet.cz:

"Jak vypadají takové rady aplikované mistry svého řemesla, pak ukáže trio Leonard Medek – Jaroslav Mostecký – Mark E. Pocha. A k jejich povídkám jen tolik, že takhle nabušená beletrie tu dlouho nebyla. Jestli bude platit heslo jak na nový rok… no, chci další číslo!"
(Michal Kronych, celý článok tu: https://www.fantasyplanet.cz/clanek/nova-pevnost-pomaha-a-chrani-nas-fantasticky-vkus)

 

 

 

 

***

 

XB-1, č. 4/2012

(mesačník sci-fi, fantasy a hororu)

 

Mark E. Pocha: Ante portas veritas.

Holahej! V čísle nájdete - okrem iného - moju poviedočku Ante portas veritas, ktorá sa umiestnila vo finále minuloročnej lit. súťaže Daidalos. Bude vás baviť, pokiaľ spĺňate jedno z nasledovných kritérií: 1.) obľubujete explicitné násilie v literárnom diele 2.) obľubujete Kafku 3.) obľubujete explicitné násilie v literárnom diele vo vrchovatej miere.

 

https://www.casopisxb1.cz/obsahy/obsah-xb-1-42012/

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

Ježíšku, já chci plamenomet

(antológia súťažných poviedok z r. 2008)

 

 

Moja najsamprvšia publikácia, dokonca hneď dvojnásobná. V antológii z obľúbenej súťaže, ktorej motto je vskutku veľavravné: Krev, pot, slzy, sperma a hnis - čím odporněji, tím lépe!

 

Toho pamätného roku som vlastne napísal a pod pseudonymom poslal do súťaže svoje prvé dve regulérne poviedky: Nedozerné dôsledky administratívnych omylov (získala 3. miesto) a Od teórie k praxi alebo o tom, ako sme spláchli svet v záchodovej mise (10. miesto). Obe poviedky sú ladené humoristicky a ľahko splatterovo.

 

Inak, dva roky po mojej debutovej účasti táto literárna súťaž skončila - dúfam, že to nie je znamenie alebo niečo podobné...

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

 

Ježíšku, já chci plamenomet

(antológia súťažných poviedok z r. 2009)

 

Literárny tip pre všetkých, ktorí chcú chytiť nervózny tik do zdravého oka!
https://www.brloh.sk/knihy/science-fiction/jezisku-ja-chci-plamenomet-to-nej-z-roku-2009.html?page_id=101774

A pozor: mám tam 2 (slovom DVE) poviedky v slovenskom jazyku. Zaslané toho času neuvážene pod pseudonymom, ale určite prídete na to, ktoré to sú... keďže všetky ostatné sú v češtine:)

 

 

 

 

 

 

 

 

* * *

 

MLOK - Cena Karla Čapka 2012

Nuž áno... azda najväčší úspech epochálneho pera (pera s krátkym E; to nie je preklep).

 

Tretie miesto v súťaži Cena Karla Čapka v kategórii mikropoviedka prinieslo môjmu Zlodejovi spomienok

privilégium vstúpiť do zborníka víťazných prác, do MLOK-a. Tá poviedka nesie niektoré typické znaky

mojich textov a spadá zhruba do žánru mestskej fantasy s prvkami hororu.

 

Či skôr hororu s prvkami mestskej fantasy?

 

 

 

 

 

 

* * *

 

 

Když to krvácí...

 

Špeciálne hororové vydanie komiksového magazínu Bubblegun obsahuje plnofarebnú

komiksovú jednohubku Prázdninová etuda so starým otcom, ku ktorej som napísal scenár.

Vystupuje tu malý chlapec Petrík a - aké prekvapenie - jeho starý otec, ktorí sa spolu vydali na rybačku.

Lenže aký úlovok chcú chytiť na ešte horúce prasačie vnútornosti?

Zvhrlým myšlienkam dodal náležitú výtvarnosť Martin Cuco Luciak.

 

Recenzia celého magazínu:

https://www.fandom.sk/clanok/sekerkou-do-krku-dykou-medzi-oci-komiksovy-hororovy-special-domacej-znacky

 

 

 

 

* * *

 

HOWARD 07/2013

 

Utekajte, už idem!

Nie až tak veselá skoro-anekdota zo života mladého obyvateľa celkom obyčajného paneláku,

ktorý sa jedého celkom obyčajného rána prebudí za nie celkom obyčajných okolností...

 

Ako prezrádza úvodná veta:

 

"Koniec sveta nastal jednej studenej februárovej noci
a ja som ho takmer celý prespal..."

 

 

 

 

* * *

 

 

 

 

Lemurie 3/2013

Keďže som lenivý komponovať vlastný sprievodný text, bezostyšne ukradnem ten zo stránky

tohto elektronického časopisu:

 

Fantasy Vyhlídka na věčný život, s.r.o., kterou napsal Mark E. Pocha a přeložila Scarlett Rauschgoldová, není pak ani zdaleka jen o setkání nerudné důchodkyně se zvláštním obchodním zástupcem, ale i o věcech takřka záhrobních – či předhrobních?

 

https://www.lemurie.eu/e-shop/19-lemurie-2013-09.html

 

 

 

 

 

 

 

 

JUPITER 4/2013

 

Zombie kraťas Mŕtva návnada, dobrá návnada.

Recenzia celého časopisu:
https://www.ashsid.sk/?p=302&lang=sk-sk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

66+6

 

Nezávislý projekt hororového supermana Honzu Vojtíška. Drabble od zástupcov žánru v medzinárodnom meradle. Sám som prispel len troma kúskami, ale odvtedy mi na disk prispelo niekoľko ďalších, takže možno nabudúce bude zber o čosi plodnejší.

 

Anotácia:

Je možné napsat dobrou hororovou povídku za použití maximálně sta slov? Sedm autorů a jedna autorka z Česka, Slovenska a Polska se o to pokusili. A vy máte prostřednictvím této knihy možnost posoudit, zda se jim to povedlo. Čeká vás 72 povídek plných napětí, strachu, bolesti, tajemna, krve ale i černého humoru. Autoři: Martin Skuřok, Ivan Kučera, Martin Štefko, Josef Blažek, Mark E. Pocha, Ivana Prajerová, Robert Cichowlas, Honza Vojtíšek

 

 

 

 

 

 

 

 

GOREFIKACJE II

Niečo pre tých, čo sú doma v poľskom jazyku (a neboja sa hrôzy): beezar.pl/ksiazki/gorefikacje-2-2

 

Na tom odkaze nájdete elektronickú zbierku poviedok autorov z rôznych krajín, vrátane mojej maličkosti. Prispel som krátky príbehom o kňazovi, čo v Budapešti zháňa maďarskú prostitútku - no len čo vystúpi z vlaku, hneď sa všetko nečakane zvrhne...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SLNEČNÍK (06/2017)

 

Výber básní z cyklu Ženy, hovädzie a sprchové hlavice.

Áno, BÁSNÍ.

 

Viac o časopise na https://www.slnecnik.eu/ocasopise

 

 

 

 

 

 

 

ONLINE:

https://www.fantasyplanet.cz/clanek/smad (Smäd, civilný horor priamo spred vášho Tesca!)

Diskusná téma: Knihy

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok