O autorovi


(If you speak english and want to find out more about the author, roll down for the english version)
 

Mark E. Pocha (*1981) prišiel na svet v Komárne. Po promóciách vystriedal niekoľko zamestnaní, až skončil ako Charles Manson československej literárnej scény.

Je autorom explicitných hororových poviedok, románu Krajina kanibalov (2016, Vydavateľstvo Hydra; www.facebook.com/krajinakanibalov, www.nezvestni.sk), editor antológií (Kniha bolesti, Na hroby, Zombie apokalypsa) a dekadentný facebookový umelec. V roku 2017 mu vyšiel napínavý sci-fi horor Kontakt: Záhuba prichádza z nebies (2017, Vydavateľstvo Hydra). (www.facebook.com/zahubaznebies)

S literárnou fantastikou autorsky intenzívnejšie koketuje od r. 2008, kedy sa jeho prvá poviedka umiestnila vo finále súťaže Ježíšku, já chci plamenomet. Nasledovali ďalšie a ďalšie poviedky, ktoré sa dostali do TOP 5 v každej významnejšej českej a slovenskej literárnej súťaži. Mnohé z textov boli uverejnené v antológiách a časopisoch ako PEVNOST či XB1. V spriemerovanej tabuľke najúspešnejších 344 českých a slovenských súťažiacich autorov sa autor za roky 2008-2015 umiestnil v prvej dvadsiatke (https://paf.fandom.cz/poradi.php?tm=H).

Od r. 2015 viac nesúťaží, poviedky píše len sporadicky a venuje sa prednostne dlhším textovým útvarom. V roku 2016 ho slovenský Fandom nominoval na medzinárodnú cenu European science fiction society (Encouragement Award).

 

(foto: Peter Cwoky Murín, C39 Art)

 

Mark E. Pocha (*1981)

The Charles Manson of the Czech and Slovak literary scene. A very controversial author of horror short stories, editor of genre anthologies and a decadent performance artist. He made it to the finals of every prestigious Czech and Slovak literary competition. He has published scary short stories in printed magazines PEVNOST and XB1, as well as in many online and electronic magazines.

In the year 2016, his debut novel, Krajina kanibalov (Cannibal Country) was published. It is a literary homage to the works of Eli Roth, Ruggero Deodato and Jack Ketchum, about Slovakian students lost in the Peruvian Amazon. His next book – Contact: Doom from Above – appeared in 2017 and it includes strong elements of sci-fi and hardcore horror as well as explicit language and erotic scenes.

The author obtained the national Encouragement Award 2016 (European Science Fiction Society).

You can visit the author on his website (if you´re not afraid of darkness): www.markepocha.webnode.sk

Find out more about his projects here: www.facebook.com/krajinakanibalov, www.nezvestni.sk, www.facebook.com/zahubaznebies   Slovami autora:

"Horor je pre mňa autentickou metaforou životných útrap, jeden z najsilnejších možných spôsobov vyjadrenia niečoho prapôvodného a zásadného. Ako vidíš, mám to podchytené takto filozoficky...
Ale možno sa jednoducho len rád prizerám, keď niekoho krájajú motorovou pílou."

(M/E/P v rozhovore tu: www.vydavatelstvohydra.sk/item1a39sk)

 

"Na webe CSFD istý filmový komentátor píše na konto Lords of Salem (USA, r. Rob Zombie) veľmi výstižný text. Vyberám z neho tú časť, ktorá charakterizuje moju tvorbu (v plnom znení: https://www.csfd.cz/film/284596-lords-of-salem-the/galerie/?type=1): ´Film je jako houpačka, chvilku chcete dát tý hustý depresi 5*, chvilku zase přemýšlíte o regulerním odpadu, při naprosto zvrhlých a totálně šílených scénách.´(korbitch22)"

M/E/P

 

"Rozprávky v Dobšinského pôvodnom výbere sú kruté, drastické, brutálne, plné sadistických, kanibalských a perverzných motívov. V istom zmysle to robí zo mňa Dobšinského našej doby!"

M/E/P